Forum BITEWNE.FORA.PL
Świętokrzyskie Forum Gier
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kielecka Liga Malifaux - sezon 1

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BITEWNE.FORA.PL Strona Główna -> Turnieje i spotkania !
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jingizu
Pomocnik



Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 232
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kielce

PostWysłany: Śro 8:53, 25 Lip 2018    Temat postu: Kielecka Liga Malifaux - sezon 1

Parę dni temu ruszył pierwszy sezon kieleckiej ligi Malifaux. Nie wszyscy mają konto na Facebooku, więc powtórzę informacje tutaj:


ZASADY LIGI

Czas trwania sezonu to 21 lipca - 31 października.

Frakcje i masterzy
Przystępując do ligi oprócz frakcji należy zadeklarować mastera; to nim będziemy rozgrywać wszystkie oficjalne mecze. Wprowadzamy taką regułę ze względu na sporą liczbę graczy posiadających tylko jednego mastera. Z tego samego powodu, jeśli obaj uczestnicy meczu wyrażą zgodę, dozwolona jest gra na mniejszą liczbę ss (np. 35, standardowo gramy na 50 ss) oraz proxy (w rozsądnych ilościach).


Dywizje
Uczestników dzielimy losowo na dywizje o rozmiarze 4-8 osób. W czasie trwania sezonu, każdy musi rozegrać dwa mecze z każdym z pozostałych graczy ze swojej dywizji. Dywizje w miarę możliwości powinny być tego samego rozmiaru. Jeżeli będą się różnić, zastosujemy jakiś mechanizm do wyrównania punktacji (np. dodatkowe mecze w mniejszej dywizji).


Scenariusze
Przed rozpoczęciem ligi zostaną wylosowane strategie, schemy i wystawienie dla każdej "kolejki". Mecze będzie można rozgrywać oczywiście w dowolnej kolejności, z kolejek będzie po prostu wynikało, jaki jest scenariusz dla danego spotkania.


Punktacja
Za każdy mecz przyznawane są punkty (LP - League Points). Wygrana daje 3 LP, remis 1 LP, przegrana 0 LP. Po zakończeniu sezonu dzięki LP określamy miejsce gracza w lidze; remisy są rozstrzygane poprzez Differential (Diff) oraz Victory Points.

Differential to różnica między VP graczy zdobytymi w meczu. Zwycięzca otrzymuje Diff równy tej różnicy na plusie, a przegrany na minusie. Należy również zapisać VP zdobyte przez każdego z graczy.

Przykład: Igor zdobył 6 VP, a Marek 4 VP. Punktacja ligowa to 3 LP / +2 Diff / 6 VP dla Igora oraz 0 LP / -2 Diff / 4 VP dla Marka.


Zakończenie sezonu
Jeśli pod koniec sezonu zostaną jeszcze jakieś mecze do rozegrania, to henchman wyznaczy oficjalny termin na dogrywki; gracz, który się nie pojawi, automatycznie oddaje swoje mecze walkowerem (dla zwycięzcy 3 LP / +10 Diff / 10 VP, dla przegranego 0 LP / -10 Diff / 0 VP). W przypadku nieobecności obu zawodników, każdy z nich otrzyma 0 LP / -10 Diff / 0 VP.


Play-off
Po zakończeniu sezonu sortujemy listę uczestników wg zdobytych punktów (LP, Diff, VP), po czym gracze z pierwszych czterech miejsc biorą udział w play-offach. W ich półfinale pierwszy gracz gra z czwartym, a drugi z trzecim. W finale zwycięzca jednego meczu z półfinałów gra ze zwycięzcą drugiego, a przegrany z przegranym. Mecze zakończone remisem powtarzamy.


Wpisowe i nagrody
Każdy uczestnik ligi wpłaca 10 zł wpisowego, które zostanie przeznaczone na nagrody. Będą to albo modele od Maćka ze sklepu, albo turniejowe nagrody z Wyrda (o ile będzie się je opłacało sprowadzać; to jest jeszcze do ustalenia). Liczba nagradzanych miejsc zależy od liczby uczestników.

----------------------

Skład dywizji:

DYWIZJA 1
1. Adam Kołomański (Outcasts, Hamelin)
2. Adam Sierpniak (Outcasts, von Schill)
3. Mikołaj Tabor (Gremlins, Zipp)
4. Grzegorz Cholewiński (Ten Thunders, Mei Feng)
5. Igor Tośta (Resurrectionist, Seamus)
6. Bartek Mondzik (Arcanists, Sandeep Desai)

DYWIZJA 2
1. Scovron (Arcanists, Colette Du Bois)
2. Mateusz Kornes (Guild, Lady Justice)
3. Artur Jeziorski (Guild, Nellie Cochrane)
4. Emilian Korzeniowski (Outcasts, Leveticus)
5. Maciej Sańpruch (Resurrectionist, Reva)
6. Rafał Rutkowski (Arcanists, Ramos)

DYWIZJA 3
1. Mariusz Kończak (Gremliny, Ophelia LaCroix)
2. Marek Korecki (Outcasts, Viktoria of Ashes)
3. Łukasz Chmielewski (Arcanists, Marcus - dołączy w sierpniu)
4. Monika Pruś (Resurrectionist, Kirai)
5. Mateusz Sobczyk (Neverborn, Lilith)
6. Upiur (Arcanists, Colette Du Bois)


Scenariusze do rozegrania:
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Jingizu dnia Śro 8:55, 25 Lip 2018, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
upiur
Wlóczykij



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 8:47, 02 Sie 2018    Temat postu:

Allo Allo czy ktoś z 3 DYWIZJI jest zainteresowany spotkaniem, grą? Mam stół mam miejsce, czas się jakiś gdzieś znaleźć może, ale nie wiem jak dotrzeć do samych zainteresowanych ;P. Ktoś coś? Proszę o kontakt.

Najczęściej mam czas:
Wtorek Środa Czwartek od 17-18 do 21-22.
Soboty jeśli ktoś się odezwie dzień dwa wcześniej mogę wygospodarować czas na grę.

Nie straszne mi większe grupy ludzi, stół pomieści do 3 mat do gry choć może być ciężko w tedy z miejscem na szklanki z czymś do picia ;P


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez upiur dnia Pią 10:19, 03 Sie 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miki
Wlóczykij



Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa/Kielce

PostWysłany: Pon 16:28, 06 Sie 2018    Temat postu:

Jestem w innej dywizji, więc mogę zagrać mecz towarzyski - godziny mi pasują, mogę też zaprosić do siebie. Jest miejsce, mata i tereny. Można zrobić też większe granie np. z Markiem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
upiur
Wlóczykij



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 9:39, 07 Sie 2018    Temat postu:

Proponuje Wtorek za tydzień. Miejsce itp. do ustalenia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jingizu
Pomocnik



Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 232
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon 13:26, 27 Sie 2018    Temat postu:

Aktualne wyniki:
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
upiur
Wlóczykij



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 10:00, 30 Sie 2018    Temat postu:

I teraz Pytanie Kto chciałby zagrać ze mną z mei Dywizji?
Opcjonalnie czy ktoś szuka sparing Partnera?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
upiur
Wlóczykij



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 9:54, 11 Paź 2018    Temat postu:

Hy ostatnie trzy tygodnie Ligi. Jak to się pisze teraz? Ciągle bez zmian? Jin co się dzieje?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BITEWNE.FORA.PL Strona Główna -> Turnieje i spotkania ! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin