Forum BITEWNE.FORA.PL
Świętokrzyskie Forum Gier
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Knights of Time
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BITEWNE.FORA.PL Strona Główna -> inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz
Pomocnik



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 374
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon 4:20, 09 Lis 2009    Temat postu:

vendetta_222 napisał:
Poprawiono stylistykę oraz ort.


Czy to żart? Charakterystyki państw są napisane dokładnie tak samo, jak wcześniej.

vendetta_222 napisał:
Zapraszam więc do oceniania zmian oraz dodawania własnych rozwiązań.


Dziękuję za zaproszenie. Pozwolę sobie ocenić: zasady oceniam jako napisane wyjątkowo niespójnie, nielogicznie i niejasno, realizmu oceniał nie będę.

Aby nie być gołosłownym wybrałem losowy fragment: trafiłem na podrozdział „Sztandary i trębacze” str. 31 -- przynajmniej w spisie treści, bo poszczególne strony ponumerowane nie są (tak, wiem że Adobe Reader pokazuje, która to strona, ale gdyby ktoś w jakimś celu wydrukował, to będzie miał kłopot):

Cytat:

Sztandary i trębacze
Każda jednostka powyżej 20 ludzi musi mieć sztandar.
Jest on integralną częścią jednostki a w średniowieczu stał się ważniejszy niż nam się wydaje, ponieważ utrata sztandaru była plamą na honorze danego pana. Dla tego z całych sił go broniono oraz brał udział w walkach na pierwszej linii.
Sztandar kosztuje 10xkoszt jednego zbrojnego w danym oddziale, czyli jeśli są to chłopi to sztandar dla ich oddziału kosztuje 20, jeśli są zaś weteranami to dla nich kosztuje 50.
Sztandar jest na polu walki bardzo ważnym przedmiotem, ponieważ dodaje on morale walczącym w oddziale oraz poprawia ich skuteczność.
W przypadku utraty sztandaru cały oddział musi wykonać test morale z modyfikatorem -2.
Sam sztandar daje +1 do morale we wszystkich rzutach na morale. Oddział, który zdobył wrogi sztandar otrzymuje +1 do morale zawsze, gdy dalej posiada on ten sztandar, chyba, że zostanie on odbity z rąk tego oddziału.
Każde zgrupowanie, w którym jest powyżej 50 ludzi musi posiadać swój sztandar. Czyli jeśli nasze zgrupowanie liczy 5 oddziałów po 20 ludzi to musimy posiadać 5 sztandarów dla tych oddziałów oraz jeden dla całego zgrupowania.
Trębacz to bardzo ważna jednostka w oddziale. Trębacz znajduje się w oddziałach, które liczą, co najmniej 15 ludzi.



Akapit 1. Co powyżej? Stojąca powyżej? Zapewne licząca, ale trzeba się tego domyśleć. W ten sposób można mówić, ale język pisany różni się od potocznego. Czy mniejsza jednostka może (ale nie musi) mieć sztandar?
Akapit 2. Sztandar jest integralną częścią jednostki – co to znaczy? Czy przenosi go jeden z żołnierzy? Czy może mogę wbić sztandar na wykałaczce w środek oddziału? Jesteś pewien, iż wszystkim wydaje się, że sztandar nie był tak ważny, jak w rzeczywistości? Z tego co napisałeś wynika, że sztandar był cenny, a więc narażano go w pierwszej linii, no chyba, że drugie zdanie odnosi się do „pana”... Styl akapitu także fatalny. Co więcej „dlatego” to jeden wyraz.
3. Zwykle w takich zdaniach używa się zwrotu „na przykład”. Styl j.w.
4. Poza stylem to zdanie jest ok.
5. A w jaki sposób traci się sztandar? Przeszukałem za pomocą funkcji search cały tekst, sprawdziłem wszystkie wystąpienia słowa sztandar i nigdzie nic o tym nie ma. Być może przeoczyłem, ale czy informacja o sposobie tracenia sztandaru nie powinna znaleźć się właśnie tu? „Cały” oddział musi wykonać? Czy są przypadki, iż test wykonuje tylko część oddziału?
6. Jak to „sam”? Czyli bez oddziału? We wszystkich czyli jak rozumiem dla wszystkich oddziałów? Wszystkie to wszystkie. Czy mogę mieć więcej niż 1 zdobyty sztandar? W jaki sposób odbić sztandar?
7. Jak to możliwe? W 1. akapicie jest napisane, iż sztandar muszę mieć w oddziałach (liczących) powyżej 20 ludzi, a tutaj nagle dowiaduję się, że dla 5 oddziałów liczących po 20 ludzi muszę wykupić 5 sztandarów. Gdzie sens? Gdzie logika?

Podobne przykłady można mnożyć niemal w nieskończoność


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
vendetta_222
Wlóczykij



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 0:18, 18 Lis 2009    Temat postu:

Około tydzień temu wyszła nowa wersja podręcznika beta Knights of Time.
W porównaniu do wersji wcześniejszej dodano ok 20stron zasad oraz przykładów ich zastosowania.
Wersja 2.0.6 zawiera większość informacji przesłanych nam przez graczy (zarówno poprawek jak i nowych pomysłów). System w głównej mierze tworzony jest przez samych graczy(dzięki systemowi for internetowych na których można pisać o proponowanych poprawkach lub też opisywać własne propozycje które są skrzętnie analizowane),a od około siedmiu miesięcy calość jest na bieżąco aktualizowana i poprawiana.

Dla przypomnienia dodam że KoT to polski system bitewny w którym to można prowadzić bitwy pomiędzy XIV a początkiem XVI wieku. Duży wybór nacji do wyboru dzięki czemu każdy znajdzie tam coś dla siebie. System jest w skali 1:1 czyli jedna figurka to jeden żołnierz lub machina. Dzięki dużemu zbiorowi zasad można rozgrywać zarówno klasyczne bitwy jak i np oblężenia itp. KoT jest systemem hybrydowym w którym to można używać zarówno figurek (w skalach od 15mm do 28mm), jak i żetonów i figurek papierowych(ktore są z resztą do pobrania ze strony systemu). Można tam rozgrywać bitwy w systemie skirmish( kilku lub kilkunastu żołnierzy) oraz prawdziwe duże bitwy(po kilkaset żołnierzy).
KoT charakteryzuje się dosyć prostymi zasadami, rozbudowanym systemem dowodzenia( kilka rodzai dowódców oraz możliwość wydawania przez nich rozkazów), kilkanaście rodzai formacji dających określone bonusy, i wiele innych ciekawych rozwiązań.

Obecnie zbierane są dalsze informacje dotyczące zasad i rozgrywek dzięki czemu powoli rozpoczynamy prace nad wersją 2.0.7 która to wprowadzi kolejne dodatkowe zmiany. Prawdopodobnie dodane będą w niej zasady bohaterów narodowych(dla każdej nacji około 4-5 bohaterów), poprawki mechaniki zgłaszane prze graczy oraz prawdopodobnie nowe rozwiązania układu tury. Wersja 2.0.7 wyjdzie prawdopodobnie pod koniec tego miesiąca lub na początku grudnia.

Oczywiście jako że jest to jeszcze beta w podręczniku oraz w zasadach znaleźć się może kilka "kwiatków" i w przypadku ich znalezienia proszę nas o nich informować.

Podręczniki można pobrać ze strony systemu (wersja wcześniejsza zawierająca grafiki i kompletną szatę graficzną taką jaką będzie posiadał ostateczny podręcznik, oraz wersja 2.0.6 która by zajmowała mniej miejsca i by łatwiej cokolwiek znaleźć zawiera tylko sam tekst w formacie pdf)

Oficjalna strona systemu:
[link widoczny dla zalogowanych]
Forum systemu:
[link widoczny dla zalogowanych]

Dziękuję za wnikliwą analizę treści zasad postaramy się to wszystko szybko poprawić i przeredagować tak by nie było już niejasności.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BITEWNE.FORA.PL Strona Główna -> inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin